Betlémské světlo dorazilo i do Staré Vody

p1180334Betlémské světlo se v posledních letech stalo neodmyslitelnou součástí Vánoc. Skauti jej rozváží po celé České republice tak, aby se dostalo pokud možno k co nejvíce lidem. Jedna z cest vedla v předvečer štědrého dne do Města Libavá, kde si odpálit plamének přišlo okolo desíti občanů.

Betlémské světlo skauti vozí i do míst, kde na něj nikdo nečeká. Symbolicky svítí na místech, kde lidé žili, ale z různých důvodů jsou tato místa již neobydlená. Tímto místem je i Stará Voda. Zapálili jsme svíčku v kostele sv. Anny a sv. Jakuba Většího i u Královské studánky a na hřbitově. Zajeli jsme také k nedaleké hřbitovní kapličce u bývalé obce Vojnovice. Letos byla tato kaplička slavnostně vysvěcena po proběhlé rekonstrukci. I zde jsme zapálili Betlémským světlem vánoční svíčku.

p1180296

Fotogalerie z putování Betlémského světla na Libavé