Akce ve Staré Vodě pro rok 2023

Pro rok 2023 se ve Staré Vodě chystá opět několik akcí a tentokrát je v plánu i jedna velmi milá novinka.

Předně je nutné zmínit, že byl založen nový spolek Poutní místo Stará Voda, jehož cílem bude pečovat o kostel sv. Jakuba Většího a sv. Anny stejně jako o celý areál. V tomto spolku budou působit lidé, kterým není osud Staré Vody lhostejný a chtějí se také podílet na rozvoji tohoto místa.

A teď už k chystaným akcím.

Ve středu 1. května bude otevřen VVP v rámci akce Bílý Kámen a na Staré Vodě bude otevřen kostel k prohlídce. Bude možné zakoupit i materiály související se Starou Vodou.

Zmíněnou novinkou jsou mše svaté, které by se měly konat více méně pravidelně od 8. května. Právě na středu 8. května je plánovaná mše svatá a navrácení soch tří rolnických patronů do Staré Vody.

V sobotu 11. května proběhne v 15h mše svatá za živé a zemřelé rodáky.

O víkendu 18. – 19. května proběhne jarní pracovní setkání Obnova Staré Vody, kterým dovršíme 30 let tohoto projektu.

Noc kostelů proběhne 7. června, od 17h do 21h bude kostel otevřen k prohlídce. Přesný program bude zveřejněn na stránce Noci kostelů.

Další akce budou doplněny.